Світлана і дракон

Н. Лігерос

Перевод с греческого: Кира Стамболиди
Колись давно, в старі часи, була маленька дівчинка, настільки маленька, що ніхто її не помічав. Звали її Світлана, тому що навіть у цілковитій пітьмі волосся її світилося. Щовечора перед сном вона молилася за людей. Щоб ніхто в селі не взнав і не глузував над нею, вона молилась подумки.

В той час один дракон проходив через її країну. Він мав із собою залізні букви, щоб ніколи не забувати свою улюблену батьківщину. Він чув багато молитов у той катастрофічний рік, але не зміг допомогти всім своїм. Супротивитися було марно, але він ніколи не здався і спас кого зміг зубами і кігтями. Коли його схопили нелюди, не змогли його вбити, тому що він не прожив ще своїх тисячу років. І так, в один сонячний день, він утік.

В цю ніч він почув молитву маленької Світлани. Він бачив багатьох, але ніхто з них не молився за інших. Він вирішив розшукати її в селі. Це було легко, бо вона світилася в темряві. Він дивися на неї, але вона не бачила його. Дракон мав невидимий колір з того часу як покинув свою батьківщину. Вона відчула його і покликала:

-Хто це?
-Той, хто почув твою молитву.
-Ви святий?
-На мою батьківщину святі прийшли пізніше!
-Чому я вас не бачу?
-Тому що немає потреби.
-На кого ви подібні?
-На кого,ти би хотіла, щоб я був подібний?
-На дракона!
-На дракона?
-Щоб вас боялися ті, що чинять шкоду людям.
-Ти не хочеш, щоб я був подібний на людину?
-Ні!
-Але чому?
-Як по-іншому нас захищатимеш?
-Маєш рацію.
-Будеш моїм монстром.
-Як скажімо, своя людина.
-Саме так.
-Добре, моя Світлано.
-Звідки ви знаєте моя ім’я.
-Не знаю, бачу.
-Ти дивний.
-Це погано?
-Ні. Так краще. Щоб тебе не захотів хтось інший.
-Я буду тут для тебе.
-Для чого ти носиш ці залізні букви?

Дракон почав розповідати свої пригоди і маленька Світлана задрімала. Вона вперше була радісною. Дракон залишився стояти біля неї. Ніхто вже не міг її скривдити. Тепер, нарешті, в нього було своє світло в темряві. Маленька Світлана була запаленою свічкою неіснуючого храму, що чекала наступної історії для того, щоб розбудити людей. Вони напишуть залізні букви, що зберігав Світланин Дракон.free counters


Opus