36071 - Фальшивий міф та пропаганда

Н. Лігерос
Переклад Інги Корот

  • Post Category:Articles

Ефективна пропаганда майбутнього завжди ґрунтується на спотвореному підході до історії минулого. Отже, щоб мати фундамент для цього, потрібно використати принаймні один фальшивий міф з тим, щоб почати поширювати неправдиву інформацію та дезінформувати суспільство. Класичним прикладом сьогодні є перегляд історії після розпаду Радянського Союзу, для підтримки нових позицій Росії та виправдання втручань шляхом гібридної війни. Цей міф – ідея про те, що Росія, Україна та Білорусь є одним народом, а не трьома різними народами, між якими Росії, звичайно, відведено провідне місце.

На практиці це означає форму активізації панславізму, який стирає державні кордони, оскільки мова йде про штучну націю. Таким чином, Росія намагається тримати під своїм ігом, а не просто під своєю егідою, дві інші країни, щоб не відбувалося наближення до них з боку держав-членів Європейського Союзу.

Згідно цієї концепції пояснювалося й існування братських газопроводів. Однак Росія не просто намагається керувати за будь-яку ціну, але хоче показати, що початковим джерелом усього є завжди Росія. Проте цей фальшивий міф не належить до історії Людства. Саме тому наші знання захищають нас від пропаганди.